Markétky webík

Vychovávat dítě znamená vychovávat sebe. (anglické přísloví)
 

Březen 2008 - 5 měsíců

k svátku kopie
5. března jsem dostala 2. dávku hexavakcíny. Tu jsem zmákla úplně bez pláče.
Na plavání dělám obrovské pokroky, už se učím šipky, podplavávám mamince mezi nohama nebo si nás posílají maminky pod vodou mezi sebou. Jsme objednané na další dvouměsíční kurz a také na dubnové podvodní focení.
Co se týče pokroku po fyzické stránce, tak sedím bez opory. Jenže sama si ještě nesednu, tak mě maminka moc sedět nenechá. Od 14.3. mám alespoň v kočárku opěrku do polosedu a jsem spokojená :-). Už mám taky první modřinky a odřeninky, protože nevydržím chvilku v klidu… Podsouvám kolínka pod prdelku, ale lézt mi zatím nejde a překulit zpátky z bříška na záda taky ještě neumím. Ale mám to dobře zařízený – zabrečím a máma mě otočí :-). Když ležím na bříšku, tak se točím dokola. Paleček od nohy už dokážu strčit do pusinky.
palec
25. března mi vylezl první zoubek - jednička vpravo dole. Kdyby maminka pořád nezkoumala dásničky, ani by to nepoznala, vůbec jsem nebrečela. zoubek
Ten samý den jsem se také poprvé otočila z bříška zpátky na záda. Ale přeci jen je jednodušší, když mě někdo otočí, tak ještě mamku s taťkou chvilku potrápím :-).
Taky už jsem dostala svůj první nekapající hrneček, ze kterého se umím napít sama (10.3.).hrneček
Pokud jsme doma, spinkám dvakrát denně po dvou hodinách, většinou od 10 do 12 a od 15 do 17. Vstávám většinou kolem osmé, večer usínám také v osm. Od 16. už se v noci zase budím dvakrát. Navíc jsem se naučila na dudlíka, takže kolikrát v noci budím mámu i jen kvůli tomu, aby mi dudlíka podala. Několikrát jsem se také přetočila ze spaní na bříško a pak budila maminku, aby mě otočila zpátky. 10. března jsem poprvé usnula mezi hračkami na zemi. A 18. jsem trhla rekord – vstávala jsem ráno až v 9:30!!!
A jídlo stále stejné – v 8 snídám 180 ml mlíčka, ve 12 obědvám – cca 150 g zeleniny, většinou maminka uvaří, jen na plavání mám občas kupovanou. Někdy se ještě musím dodlábnout mlíčkem. V 16 mám ovocnou přesnídávku nebo ovoce (180-200 g) a večer před spaním kaši z 210 ml vody.
Ze zeleninky mi chutná všechno – mrkev, cuketa, brokolice, květák, špenát, kukuřice, hrášek, kapusta… jako přílohu mám brambory nebo rýži. K večeři mívám buď instanční mléčnou kaši nebo domácí pohankovou s mlíčkem.
Maminka tento měsíc začla jednou týdně chodit do autoškoly, abychom pak spolu mohly jezdit na výlety, takže mě hlídá tatínek – a skvěle si to užíváme.
A na konci března – přesněji 30. mi maminka poprvé ostříhala ofinku!
Už jsem přes ní neviděla a hlavně na plavání při potápění mi lezla do očíček. I zadní vlásky mám čím dál tím delší, takže už mi maminka dělá culíčky a dokonce i copánky.cůpky
Polední budíček

Pokusy o překulení:

fotky:
31.03.2008 00:00:00 |
Autor: maminka
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se