Markétky webík

Vychovávat dítě znamená vychovávat sebe. (anglické přísloví)
 

Květen 2008 - 7 měsíců

Jaro je tu!!! jaro
Další měsíc za námi… hned první den jsme si s mámou a tátou užili – byli jsme na obědě u prababičky a viděla jsem tak poprvé další své příbuzné. Večer jsme s maminkou dostali od táty pusinku pod rozkvetlou třešní, prý abychom neuschly.
Začíná se ze mě stávat pěkný mamánek - tedy odborně se tomu prý říká "období separační úzkosti" - prostě jakmile ode mě maminka zmizí a není poblíž nikdo jiný, začnu okamžitě ječet na celý barák. U ostatních dětí se to projevuje i tím, že brečí u cizích lidí, dokonce i u babiček se jim přestane líbit - vyjímka potvrzuje pravidlo - pokud mě od mámy vezme na ruku někdo jiný, s úsměvem ještě udělám na mámu pápá :-).
V květnu jsem prodělala svou první nemoc. Projevovalo se to nejdříve vysokými teplotami, na které žádný sirup nezabíral – 3 dny jsem měla kolem 39,5 stupně, celé dny jsem prospala a v noci se s pláčem budila. Byla jsem s maminkou i v nemocnici na ušním oddělení, aby se vyloučil zánět středního ucha. Tam se mi sestřička porýpala v uších a zánět to naštěstí nebyl. Horečky prý byly od prořezávání zubů a k tomu mi podle nálezu v krku do papírů připsali akutní zánět nosohltanu. Musela jsem brát 3x denně antibiotika a k tomu stále Panadol na srážení horečky. O den později teplota klesla k 37mi stupňům a osypala jsem se k tomu na bříšku. A tak bylo mamince jasné, že se jedná o dětskou šestou nemoc. Zvláštní, moje první nemoc a rovnou šestá… Druhý den jsem měla vyrážku i na ručičkách a nožičkách a třetí den zase všechno ustupovalo.
O pár dní později už jsem zase v pohodě a můžu vylepšovat své pohybové dovednosti. Usínám také od té doby skoro pokaždé na boku.
Na čtyřech už prošmejdím celý byt a všechno, co najdu a ještě pořádně neznám, hned ochutnám – už jsem tak zjistila, jak chutná cibule, utržená tapeta nebo suché listy z kytky :-). Také se mi začíná moc líbit v sedu, koncem měsíce vydržím sedět sama i půl hodiny. Sama si ale stále ještě nesednu, jen když jsem o něco opřená, tak se mi to občas povede – poprvé 21.5. u tiskárny, se kterou si vůbec moc ráda hraju. Podobné hračky mě vlastně baví nejvíc – mobily, dálkové ovladače, kabely, papíry – s tím je přece mnohem větší sranda než s panenkama, plyšákama nebo chrastítkama. Sama se zabavím i na dvě hodiny. Ráda taky lezu do skříní, kde je spousta zajímavých věcí :-).
Vlásky mi stále rostou a tak mám své první francouzské minicůpky.cůpky
Kromě pápá jsem se naučila ukázat jak jsem veliká:

Co se jídla týče, k obědu baštím většinou domácí stravu - kolem 150ti g, na plavání vyhládnu, tam mi nedělá problém i 200 g. Kromě kuřecího masa jsem ochutnala i krůtí, ze zeleniny jsem měla poprvé rajče a kedlubnu, z příloh červenou čočku a na zahuštění ovesné vločky.
20. jsem udělala další pokrok v prvních slovech – když šel táta do krámu, rychle jsem za ním lezla ke dveřím a dvakrát zakřičela táta!
V noci se stále budím, ale trochu se to lepší – většinou kolem druhé až čtvrté ranní, pak v 6:30 a spím do osmi. Přes den tak většinou usínám až před jedenáctou – na hodinu a půl, max. dvě hodiny a navečer usnu ještě minimálně na hodinu. Po zbytek dne šmejdím kde se dá a vzhledem k tomu, že venku to konečně vypadá na jaro – a koncem května spíš na léto – chodíme skoro každý den na dlouhé procházky a nebo na deku k vodní nádrži Benedikt. Tam se mi moc líbí.
Také se častěji vídáme s tetou Lenkou a mým ženichem Adámkem :-).
A ještě fotečky:31.05.2008 14:35:00 |
Autor: maminka
| stálý odkaz

Komentáře

2 komentářů:
  • 05.06. 21:52, Michaela Kadavá

    Markétka je úžasná-taky jsme měli 6 nemoc ale už když nám bylo 3,5 měsíce. Máte krásné stránky a hlavně ta vrchní část je moc hezká a nevím jak si tam mám dát to počítadlo návštěvníků.

  • 06.06. 14:23, Lucka

    Míšo, klikněte na to počítadlo, odkáže Vás to na stránky, kde pak po registraci vytvoříte to své, je to brnkačka. Pak jen vložíte odkaz do nového článku a hotovo.


přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se