Markétky webík

Vychovávat dítě znamená vychovávat sebe. (anglické přísloví)
 

Červen 2008 - 8 měsíců

pokus
Tak jsem zase o měsíc starší. Mám za sebou 8miměsíční kontrolu u paní doktorky, už vážím 8210 g a měřím 72,5 cm. Ukázala jsem, jak umím hezky sedět a jestli se otáčím za hračkou. Injekcí už mě díkybohu netrápila.
Hned první červnový den jsem konečně pochopila, na co že mám vlastně nožičky. Od toho dne si stále někde klekám, když mě chce někdo posadit, tak nožičky napnu a chci stát, o týden později se u nábytku stavím sama. Taky ale každou chvíli spadnu na zem a jsem samá boule a modřinka :-(.
Vydržím už dlouho sedět, takže mě maminka krmí místo v lehátku v mé dřevěné židličce. Také už se umím ze sedu vrátit zpátky na čtyři. Ale do sedu to ještě stále sama neumím. Jedině tak, že se postavím a pak spadnu na zadek :-).
12. června se mi zalíbilo slovo táta a opakuji ho stále dokola! Tatínek z toho má moc velkou radost :-). Rozumím slovům pejsek, auto, strom, táta, máma, děda, babička, myšička (můj spinkací plyšák),... - když se mě maminka zeptá, kde jedna z těch věcí/lidí je, podívám se správným směrem. Kromě "pápá" a "jak jsem veliká" umím trochu "paci paci" a na maminky "hop hop" v sedu hopsám :-). Nejvíc ze všeho mě rozesměje hra na schovávanou.
Místo plazení začínám lézt po kolenou. Ale pak stejně zjistím, že plazení je rychlejší a tak to brzy vzdám.
Můžu už prý papat skoro všechno, jen ne slané. Moje obědy se ale stejně těm, co mají naši, vůbec nepodobají. Občas alespoň dostanu na žužlání chlebík a sem tam dostanu líznout od táty zmrzlinku :-). 7.6. mě maminka zkusila nechat napapat samotnou, ale byla jsem prý zralá akorát tak na pračku a moc jsem toho ani nesnědla :-).
20. června jsem byla s maminkou v Berouně na menším srazu maminek a miminek z naší internetové diskuze. Jeli jsme ještě s jednou maminkou a chlapečkem autobusem do Prahy, nabrali jsme další maminku s chlapečkem, poprvé jsem se svezla metrem a pokračovali jsme dalším autobusem na berounské autobusové nádraží, kde na nás čekali další dvě maminky s dětmi a dokonce i s tatínky. Bylo to moc príma. Nejdříve jsme šli na oběd do moc hezké restaurace, pak jsme se prošly po berousnkém náměstí, kde jsme my děti v kočárku hromadně vytuhly. Probudily jsme se v mědvedáriu, kde byli tři medvědi známí z večerníčku. Pak jsme zašli všichni ještě do jedné moc hezké kavárny, kde byl i dětský koutek pro nás, maminky a tatínkové si dali kafíčko a pak jsme zase jeli domů. Už se moc těšíme na další sraz, zatím je v plánu na červenec chomutovský lesopark a v srpnu naše chata. A v září pak velký sraz všech 15ti maminek, tatínků a dětí - o tom už jsem psala posledně.
23. června jsem jela s maminkou a babičkou Dášou na 3 dny na chatu do Údolí mlhy. Počasí bylo nádherné a tak jsme se mohly přes den válet na zahradě. Cachtala jsem se ve vaničce, s mámou vyzkoušela v lese krosnu, ale hlavně jsem se zdokonalovala v pohybových dovednostech.


Po příjezdu domů už upřednostňuju lezení před plazením, stoupám si kde se dá a pokouším se o první krůčky. Dostala jsem proto své první bačkůrky a dvoje botičky na ven. Krom toho jsem se ještě naučila dělat "tanyny". Jakmile slyším nějakou muziku, už trsám :-). Také umím po mamince zopakovat tytyty.


24. června mi vylezly obě horní jedničky a tak začínám skřípat zubama a kousat každého do nosu :-). Ten den jsem také poprvé řekla "máma".
V noci se stále několikrát budím, někdy i 10x. Maminka mi místo mlíka začíná dávat v noci čaj, ale někdy neusnu dokud si to mlíko řevem nevynutím :-). Ale vzhledem k tomu, že si flašku udržím sama, tak mi jí maminka dá jen do ruky a může jít zase spinkat.
Už tolik nebrečím, když odejde maminka nebo tatínek a taky se nebojím cizích lidí, jak si každý myslí. Já k nim ještě natáhnu ruce :-) Ale jinak se umím pěkně vztekat, když se mi něco nelíbí.
Koncem června už většinu dne prostojím a pokouším se o první krůčky podél nábytku. Pády už nejsou tak časté, ale když už spadnu, stojí to za to.
Vstávám mezi šestou a osmou ranní, můj rekord je v 5:30. Večer chodím spát mezi osmou a devátou. Přes den spím stále dvakrát - chodím v deset a kolem půl čtvrté a spinkám 1-2 hodiny, většinou 2x2.
Oblíbené hračky - mobil, ovladač, tkaničky, šňůrky, tiskárna, hifivěž,...
04.06.2008 16:13:20 |
Autor: maminka
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se