Markétky webík

Vychovávat dítě znamená vychovávat sebe. (anglické přísloví)
 

Červenec 2008 - 9 měsíců

2
Je mi třičtvrtě roku! Tak čím začít...
13. července jsem oslavila svůj první svátek! Dostala jsem hromadu dárků - od babiček plno oblečků, gumiček, sponeček, skřipečků, od maminky leporelo, knížku s říkankama a pořádný hřeben na mé háro a od tatínka barevné kelímky, ze kterých se staví věž a nebo se skládají do sebe. První večer jsem si s nimi hrála až do deseti hodin. Umím vkládat menší kelímky do větších, věž mi zatím musí postavit naši, ale o to větší radost mám, když jí můžu hned zbourat :-D.
Hned den nato maminka úspěšně vykonala zkoušky na řidičský průkaz. Už se moc těšíme, až pojedeme někam na výlet!
Počínaje červencem celkem zdatně capkám podél nábytku nebo za krabicí na hračky, která je na kolečkách. Množí se tak mé odřeninky, bouličky a modřinky. 4. července jsem si konečně sama sedla!S jídlem je to pořád stejné, samá zelenina s masem a k svačině ovoce nebo přesnídávka. O guláši s knedlíkem si asi zatím můžu nechat leda tak zdát. Maminka alespoň občas zkusí uvařit jídlo, které by mohla jíst se mnou, jako například rýžový nákyp nebo zapečenou cuketu s těstovinkama. Obojí nám moc chutnalo. Koncem měsíce ale začínám stávkovat s jakýmkoliv obědem, chutnají mi jen přesnídávky a jogurty.

Tady jsem ještě baštila ukázkově:


V noci se stále budím na 2 flašky mlíčka a někdy mi trvá i půl hodiny, než znovu usnu. K večeři maminka zkouší všechno možné, ale pořád se budím hlady. Velká změna se stala v mém denním režimu - už nespinkám 2x po dvou hodinách, ale jen dvě hodiny po obědě. O to víc pak spinkám v noci - většinou necelých 12 hodin. Takže to vypadá asi takhle:
8:00 snídaně - většinou křehký plátek nebo tmavý chléb s Lučinou
10:00 bílý jogurt s ovocem nebo přesnídávkou
12:00 oběd - 150 g rozmačkané zeleniny (s masem) a přílohou
pak dvě hodinky spinkám
16:00 svačina - ovocná přesnídávka
19 -20:00 večeře - kaše, přesnídávka s jogurtem,...
2:00 - 180 ml mlíčka
5:00 - 180 ml mlíčka
7:30-8:30 vstávám

Zoubky mám stále jen 4, ale bohatě mi stačí na to, abych rozkousala, na co přijdu. Roste mi jich dalších 6 a horní dvojka bude venku každým dnem.
Co se mé slovní zásoby týče, naučila jsem se říkat slovo papat. Hodně slovům rozumím a koncem měsíce začínám na všechno ukazovat prstem. Maminka mě také naučila dělat paci paci, jak dělá rybička a medvídek (to se snažím opakovat "brum brum").Moc se mi líbí zvířátka, směji se na všechny pejsky, které vidím z kočárku, ve zverimexu mávám na papoušky. 23. července jsme jeli s maminkama a dětma z naší internetové diskuze na výlet do chomutovského zooparku. Byla nás zase pěkná tlupa - 5 dětí, 5 maminek a 3 tatínkové. Viděli jsme spoustu zvířátek, po obědě jsme to s holkama a klukama zapíchli v kočárcích, pak jsme si hráli na dece a kolem páté jsme jeli zase domů. Další sraz spojený s grilováním bude v srpnu na naší chatě a na prosinec se předběžně plánuje vánoční Praha. Už se všichni moc těšíme.Vzhledem k tomu že rostu jako z vody, vyměnili mi naši malou autosedačku za větší, kterou budu mít až do 36ti kil.
Červenec se, co se počasí týče, parádně vydařil, takže jsme 29. poprvé vyrazili na venkovní bazény mosteckého Aquadromu. Bohužel, voda byla pro mě ještě moc studená, tak jsem v ní byla jen chvilku a usla jsem v kočárku. Když jsem se probudila, prozkoumala jsem alespoň místní pískoviště.
30. července jsem se naučila po dvou dnech zkoumání pít brčkem! Přes noc piji čaj a vodu z nekapajícího hrnečku, flašku už mám pouze na noční mlíčko.
25.07.2008 14:06:20 |
Autor: maminka
| stálý odkaz

Komentáře

1 komentářů:
  • 18.02. 12:24, Petra

    šikula,no teda ta má vlásků.malá má ted 9 měsíců a proti vaší malé má jen chmýříčko:-)


přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se