Markétky webík

Vychovávat dítě znamená vychovávat sebe. (anglické přísloví)
 

Srpen 2008 - 10 měsíců

Začnu chodit?
AAA
Mám za sebou další kontrolu u paní doktorky, od té poslední před dvěma měsíci jsem přibrala další půlkilo a vyrostla jsem o dva centimetry - vážím 8720 g a měřím 74 cm.
Stále se zdokonaluji ve stání a začínám se pouštět nábytku a stát tak bez opory. Začátkem měsíce vydržím stát sama i 15 vteřin, koncem stojím bez opory každou chvilku..
,

Maminka už celkem zdatně řídí a tak téměř denně vyzvedáváme spolu autem tátu z práce.
Do své dosavadní slovní zásoby jsem přidala slovo ba (rozuměj baf), bububu (při oblékání něčeho přes hlavičku) a haf-haf. Snažím se zopakovat každé slovo, které slýchám často. Stále na všechno ukazuji - hlavně na stromy, auta, děti a pejsky a začíná se mi tak o něco víc líbit v kočárku. Mnohem víc se mi ale začíná líbit nošení, chci se hodně tulit a mazlit. Dokonce občas usnu u našich v posteli, dřív jsem spala jedině u sebe v postýlce, v kočárku nebo v autosedačce.
Noční spaní se opět zhoršuje, jsem vzhůru téměř každé 2 hodiny na čaj nebo dudlíka a mlíčka zbaštím najednou i 250 ml. Koncem měsíce se ale vše zlepšuje, budím se jen jednou v noci na mléko. S dudlíkem tedy jen usínám a v noci už si na něj ani nevzpomenu.
Umím zase nové věci - berany berany duc, indiána, vyplazovat jazyk, jak dělají hodiny, jak dělá lev, na slovo hají se schoulím na deku... a když přede mě maminka postaví hračky, poznám je podle názvu a podám je (plyšový pes a lev, panenka, dudlík, ...). Také mě maminka nechává čím dál častěji nakrmit se sama lžičkou a už mi to jde mnohem lépe. Od 26. dávám na požádání pusinky, na to se prý maminka těšila už co jsem na světě. Tou dobou také začínám hodně říkat "máma", hlavně když po ránu volám na maminku z postýlky.
Koncem měsíce dostávám večerní kaši už zase - a prý už definitivně - lžičkou. Maminka mi většinou dělá nějakou dobrou domácí s ovocem a tak mi nedělá problém zbajznout i 350 gramů. K obědu mám stále (maso)zeleninové blivajzíky s přílohou, které mi sice už zase chutnají, ale chtělo by to změnu. Prý se brzy dočkám...
Poobědní spánek jsem si koncem měsíce protáhla ze dvou hodin na tři, v noci spím zhruba 11 hodin. Večer chodím většinou spát kolem půl deváté.
Koncem srpna jsme tu na 3 dny měli poprvé tetu Adrianku. Snažili jsme si všichni ty dny co nejvíc užít a tak jsme navštívili Aquadrom a bruslařskou dráhu kolem mosteckého hipodromu.
7. 8. mi vylezl 5. zub - dvojka vpravo nahoře. 16.8. je venku 6. zub - dvojka vpravo dole. Další zoubky na sebe nenechají jistě dlouho čekat, horní dvojka je už téměř prořízlá. 25.8. je venku 7. zub - dvojka vlevo dole. 31.8. je venku 8. zub - dvojka vlevo dole. Jedničky a dvojky mám tedy kompletní.
11.8. jsme jeli s mámou a tátou na týden na chatu. První dny bylo krásně a tak jsme byli stále na zahradě a konečně jsme pořádně vyzkoušeli krosnu při procházce lesem. Poslední dva dny ale od rána do večera pršelo, k tomu jsem jednu noc poblinkala co se dalo, a tak jsme nakonec jeli domů dřív než bylo původně v plánu a museli jsme i zrušit sraz s dětma z internetu :-(.06.08.2008 12:07:40 |
Autor: maminka
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se