Markétky webík

Vychovávat dítě znamená vychovávat sebe. (anglické přísloví)
 

Září 2008 - 11 měsíců

Jak jsem utekla roku...
vila
Tak je to tady, začla jsem chodit! 3.3. jsem udělala pár prvních krůčků, od 4. chodím za ruku, 6. jsem se naučila stoupnout si bez opory ze sedu a mám tak možnost se v chození stále více zdokonalovat. 12. jsem se sama prošla po kuchyni a koncem měsíce opatrně capkám po celém bytě. S tím souvisí bohužel i to, že mám za sebou první krev a množí se opět modřinky.2.9. se maminka rozhodla něco udělat s mým nočním buzením na jídlo. Přeci už jsem velká holka... Využila tatínkovo noční a na rady všech mě nechala v noci trochu "vydusit". Místo flašky mě chodila jen pravidelně utišovat, podávat dudlíka, položit mě,... a světe div se, zadařilo se a já začínám spinkat mnohem lépe, holt ví jak na mě :-). Občas to ještě v noci zkouším, ale mlíčko dostanu až po páté ranní, někdy vydržím klidně až do devítí. Zlepšilo se tím i usínání, které už je většinou bez řevu a také spánek v poledne. Od 23. dokonce po večeři zamávám tátovi a odkráčím do postýlky sama.
Rozumím stále více slovům, vím co znamená otevři/zavři, rozsviť/zhasni. Umím na "povel" udělat další věci, jako třeba hají (schoulím se na deku), krásně umím říct máma, táta a houpy, umím ukázat jak dělá had, kačenka, kočička (i když se mi to občas plete s pejskem :-) ), na slovo "horký" začnu foukat, umím se hýbat podle básničky Kutálí se ze dvora, tááákhle velká brambora... nebo Vařila myšička kašičku. Také si umím říct o své nejoblíbenější jídlo - banán.
Pomalu ale jistě se blíží můj velký den a tak už jsem dopředu dostala pár dárků - 16 gumových autíček Playskool a houpačku, kterou mi tatínek pověsil do futer a já tak můžu dělat své oblíbené "houpy" i doma. Dále mám od dědy Arnošta slíbené botičky a zaslechla jsem cosi o kočárku pro panenky... Ale pssst, nic jsem neslyšela. :-)
Co se jídla týče, zkouší mi maminka vařit dětské verze některých omáček a jiných "dospěláckých" jídel. Ochutnala jsem tak svíčkovou, kuře na paprice či rajskou a musím říct, že je to vážně bašta.


Užíváme si s našima poslední teplé dny a téměř denně chodíme na dětské hřiště, kde se můžu vyřádit na klouzačce, houpačkách, kolotoči nebo pískovišti. Moc se mi tam líbí. Také jsem dostala kýblíček s bábovičkama a hrabičkama, ale zatím jsem ho neužila, protože od toho dne už nám počasí moc nepřálo.
Od 11. září chodíme s maminkou každý čtvrtek od 15 do 17 hodin do Mateřského centra Barborka. Moc se nám tam oběma líbí, je to herna se spooooustou hraček, takže maminka o mě celé 2 hodiny téměř neví a může si dát nerušené kafíčko s ostatníma maminkama :-).

mcmcmcmc
mcmc

Můj denní režim:
V 5-9 180 ml mlíčka
10:00 svačina (banán, chleba s Lučinou, jogurt, jablko, přesnídávka...)
12:00 oběd (200 g)
12:30 - 15:30 spinkám
16:00 svačina (viz. dopolední)
19:30 "cáky cáky"
20:00 večeře - domácí kaše 200-350 g (z kukuřičné, amaranthové, rýžové, ovesné mouky s ovocem, přesnídávkou nebo jogurtem)
20:15 - 20:30 - jdu hajat (7:00-9:30 vstávám)
01.10.2008 14:03:34 |
Autor: maminka
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se