Markétky webík

Vychovávat dítě znamená vychovávat sebe. (anglické přísloví)
 

Říjen 2008 - 1 rok

Mé první narozeniny...
1
Tak a je to tu - celý rok za mnou!
Byly jsme s maminkou na roční prohlídce u paní doktroky, vážím 9200 g a měřím 76,5 cm. No nemám být po kom veliká, co si budeme povídat :-). Paní doktorka mě pochválila, jak už pěkně capkám a brzy se prý zase uvidíme při očkování. Samou nedočkavostí nemůžu dospat...
Když jsme u toho spaní - mamince se vyřvávací metoda opravdu osvědčila, 7.10. (tedy na své narozeniny) jsem po celých 8 měsících spala od 20 do 8 bez jediného podání dudlíka nebo flašky. Ale aby se maminka nenudila, v dalších nocích se vracím do normálu a vzbudím se min. jednou, většinou třikrát, do pěti mi stačí čaj a dudlík, pak už chci mlíčko. Spinkám většinou od osmi do osmi, přes den stále po obědě tři hodiny, ale začínám si to pomalu zkracovat na dvě, abych mohla zase řádit.
V chození se neustále zdokonaluji, takže už můžu ťapkat i venku...

Pády jsou ale čím dál častější, protože jsem začla i utíkat, do toho koukám všude kolem a podle toho vypadám - jsem samá modřina a neustále mám natlučený nos.

Do slovní zásoby jsem přidala další slova - ne, buuu (dudlík), nána (panenka) a ňamňam. Umím si tak říct o jídlo. A když jsme u jídla - od mých narozenin se strava trochu změnila - ochutnala jsem vepřový řízek s kaší, rizeto, květák na mozeček (ten mi chutnal ze všeho nejvíc),... K večeři mám místo kaší chleba nebo kukuřičné plátky se sýrem, Lučinou nebo nějakou domácí pomázánkou, moc mi chutnala např. rybí. K svačině mám ze všeho nejradši stále banány a jogurty (obzvlášť borůvkovou Hollandii). Jídelní režim se mi nezměnil, přes den pořád baštím zhruba po 4ech hodinách.
A jak vypadaly moje narozeniny? Maminka mi upekla dort s mašinkou potažený marcipánem, moc mi chutnal. Krom již zmíněné houpačky od našich jsem dostala
druhou houpačku od babičky Dáši, dále auto na způsob Tatry, dvě vkládačky, malé golfky na panenku (ty mě zaujaly asi nejvíc a od Ježíška tak možná dostanu nějaký pořádný kočárek s panenkou), plyšového lva, kýblíček s krtečkem, leporelo,
botičky, hračky na písek...

Podle "moudrých knih" bych se nyní měla učit smrkat do kapesníku a učit se jíst sama. Z kapesníku mám zatím jen velkou srandu, ale jíst sama zkouším od 10ti měsíců, takže teď už to zvládám celkem dobře. Dokonce i panenku zvládnu nakrmit :-):

Také mě maminka zkouší občas posadit na nočník, jednou to bylo úspěšné a to vám bylo radosti! Jinak mě ale nočník moc nebere a hned z něj slezu.
Na požádání dám mámě, tátovi nebo panence pusinku. Umím ukázat, kde mám vlásky, ručičky, nožičky, pusinku, zoubky,... Rozumím větě "Ukliď hračky do kýblíčku" a to je také jedna z mým nejoblíbenějších činností - vyházené hračky dávat zpátky na své místo. Dále si moc ráda hraji se svou panenkou Emilkou, s vkládacími kelímky a úplně nej jsou odpadky, hrnec s vařečkou, mámin telefon a tužky s papírem :-).
Naučila jsem se slézat z postele nebo sedačky, takže už se naši nemusí bát mě tam nechat samotnou. Když něco nechci, kroutím hlavou.

Ještě jedno říjnové video:


A fotky:13.10.2008 22:58:40 |
Autor: maminka
| stálý odkaz
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se