Markétky webík

Vychovávat dítě znamená vychovávat sebe. (anglické přísloví)
 

Listopad 2008 - 13 měsíců


Tak je tu listopad. Bohužel jsme byli měsíc bez počítače a tak maminka dopisuje moje nové dovednosti a zážitky s menším zpožděním a doufá, že se jí alespoň něco málo vybaví...
V listopadu se udála jedna hodně velká změna - maminka začla chodit na pár dní v týdnu do práce. Doma je se mnou tatínek a musíme ho pochválit - zvládá to na jedničku! O to víc si pak užívám chvíle s maminkou, jsem mnohem víc mazlivá, i v noci se začínám víc budit a chci spinkat u maminky. Přestávám tím také spát u babičky :-).
Na konci října proběhl posun z letního času na zimní a od té doby vstávám o hodinu dřív - tj. v sedm a usínám i kolem desáté. Zato poobědní spánek se vrací do starých kolejí a spinkám opět tři hodiny. Večer před spaním mi maminka začíná občas číst pohádky, moc se mi to líbí.
Aktuální počet zubů začátkem měsíce je 10, v půlce listopadu vylezly další dva - takže mám všechny jedničky, dvojky a čtyřky, ale vzhledem k tomu, že už jen tak nikoho nenechám osahávat mi dásně a zoubky, tak maminka neví, kdy přesně který vylezl.
Z fyzických pokroků je nejdůležitější asi ten, že jsem se naučila vylézt na postel a sedačku (slézat jsem se naučila dřív). Chvilku neposedím a tak mě někdo pořád sundává stojící ze stolu apod. S tím jsou samozřejmě spojené další pády. Začala jsem se také točit dokola na místě a začínám se tak točit, když maminka zpívá Kolo kolo mlýnský.
V běhání dělám také pokroky, ale tím že si nekoukám pod nohy jsem často na zemi :-). Venku jsem k velké radosti našich začla chodit za ruku, takže semtam můžeme po okolí vyrazit bez kočárku.
14. listopadu jsme byli u paní fotografky. Fotky se moc povedly, místo původně plánovaných tří naši nakonec vzali skoro všechny. Všichni byli překvapení, jak jsem vydržela sedět na místě a házet do objektivu úsměvy. :-)
Nočník mám stále jen na parádu, jednou jsem se do něj ráno vyčůrala a tím to zase haslo. To už dělám větší pokroky v učení se vysmrkat.

A fotky z listopadou jsou tady:

21.12.2008 00:20:44 |
Autor: maminka
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se